Dive into the complete episode list for Počítám do tří!. Each episode is cataloged with detailed descriptions, making it easy to find and explore specific topics. Keep track of all episodes from your favorite podcast and never miss a moment of insightful content.
Epizoda o tom, jak to s těmi emocemi nedělat hovadsky: Bebíčka, stížnosti i hysteráky. Anatomie dětských emocí. Proč ani pojmenování emocí někdy nefunguje. Mlčte a naslouchejte. Sveďte dítě z emočního kopce jako zkušený krizový intervent. Hacky, jak na vlastní stavy.
Kdo z nás se kdy necítil marnej? Epizoda o tom, jak se u dětí buduje sebehodnota, jak tomu napomoct a jak to neposrat. Rodičovský fuckupy, chyby. A naše paniky, jestli jsme to nadobro nepokazili.. Jak se necítit jako úplně marnej rodič.
Epizoda o respektu na obou stranách. Respektovat a být respektován. Jak snadné, to nemohu říct. Bože, jak skvělé by bylo, kdyby to šlo jednoduše. Cítíte se jako rodiče respektovaní? Ups. Jde Vám respektovat dětské potřeby? Ups. Vlastní potřeby? Ups.
Když dojde na tohle téma, tak teprve začínají ty pravé náročnosti výchovy. Opravdové POČÍTÁM DO TŘÍ! Jsme to my, kdo limituje a na koho padají emoce dětské nespokojenosti. Limitujeme, děti reagují a my máme pocit, že neposlouchají.
Chceš facku?! Slýchávali jste? A vyletí to někdy i z Vás, když Vás Vaše dítě z ničeho nic nebo ze vzteku flákne? A mlátí se někdy Vaše děti? Díl o tom, jak ukočírovat vlastní frustraci. Osvětlíme, jak je možné, že Vás Vaše dítě někdy praští, i když Vy to doma přece neděláte. I co dělat, když Vaše dítě bouchá v zoufalství samo sebe.
Není to snadné ošetřovat ublíženého, zastavovat náročné chovaní, a zároveň dítě přivádět k omluvě tak, abychom ho neztratili. Není totiž náš rodičovský cíl, aby dítě procedilo mezi zuby “PROMIŇ”. Díl i tom, jak dát hranice jejich agresivitě a při tom je nepřipravit jejich dynamiku a sílu. Jak je učit věci napravit. A jestli dětem stát za zadkem v jejich konfliktech.
Traumatizujeme naše děti? Za co všechno už jste měly pocit viny v obavách, že vaše děti traumatizujete? Díl, který by nás mohl uklidnit. Výchova má své dopady. Dobré dopady. Buduje vztah. A náročné dopady. Které se dají ošetřit. Dobrým kontaktem, nápravou. Jak ošetřit přešlapy a náročnosti…, aby nevzniklo TRAUMA.
Jak je to možný? Kde se to naučily? Doma si přece nelžete… Drží v ruce ulomenou větvičku… a říká, že to neudělala. Jak Vám může lhát do oči? Setkáváte s tím? Nelži, nebo budeš mít nos jak Pinocchio! Co dětské lhaní kdy znamená a jak pomoc dětem Vám důvěřovat najdete v této epizodě o lhaní.
Rozkazovat nechceme, vyhrožovat, trestat nebo podplácet už nebudeme, počítat do tří nemáme…Konečně. Konečně se dozvíme, co dělat, když potřebujeme, aby dítě něco udělalo nebo aby to, co dělá, dělalo jinak nebo vůbec. Jak vést dítě tak, abychom nebyli nekonečně frustrovaní z toho, že ono našim potřebám nenaslouchá. Že s náma nespolupracuje. ŽE NEPOSLOUCHÁ.
Co dětem brání skončit s tím, co dělají a začít s tím, co je potřeba? Jak motivovat ke spolupráci a povinnostem bez odměn, trestů a vyhrožování? Bez tisícího opakování a řevu? Bavil Vás minulý díl? Chcete víc konkrétních příkladů? Tak pojďme na to. Úkoly, tréninky, kroužky, zuby, léky, povinnosti, vopruzy. Jak tady všude uplatnit PĚT Pé…
Jak vést dítě k nápravě přešlapů bez trestů tak, aby při tom zůstalo celé? Rodič v bezmoci, nebo ten, který myslí, že trest je funkční nástroj vede záměrným odepřením potěšení nebo způsobením bolesti a nepříjemna dítě k vnější kázni. Výsledkem je možná poslušnost, ale taková, kterou nechcete. Tu máte, jak na to jinak, aby se dosáhlo sebekázně a převzetí zodpovědnosti, abychom učili ten “lidský mozek” v našich dětech jejich přešlapy napravovat.
Velké díky za vaší podporu v anketě podcastroku.cz/#hlasovani! Jste to nejlepší posluchačstvo, jaké jsme si mohly přát. ❤️🙋🏼🙋🏻♀️
ŠKOLKA. Hrůza nebo dobro pro děti? Traumatizujeme nebo rozvíjíme? Výbušné téma přináší praktické postupy, jak dobře vybrat. Pokud je z čeho. Jak dítě doprovodit. Jak vyprovodit. Jak zvládnout odloučení i náročno po školce. Proberem, jak na to nejít, ale zazní i to, že pokud to není nebo nebylo se školkou ideální, vždycky můžete náročno ošetřit později.
Tohle svým dětem dělat nechcete: aby měli pocit, že jsou přijímané, jen když podávají super výkon. Školní, soutěžní, sportovní, umělecký. V dospělosti pak třeba pracovní nebo rodičovský. Jak se stane, že se nám jako životní strategie nastartuje podávání výkonů? Kde se rodičům v pokynech ztratí potřebná podpora a dítěti zbyde jen obava, že zase zklameme? A jak to všechno souvisí s pochroumanou sebehodnotou nás dospělých?
S jedním, nejlépe splavným dítětem, bylo docela v pohodě být respektující rodič. Teprve po narození druhého a dalšího dítěte nastala ta pravá rodičovská čelindž. Máte to taky tak? Mozek vyhodnocuje limitované zdroje (třeba spánek, čas pro sebe…) a hlídá si oxytocinové priority: “buď tu pro to mrně”. Díl o sourozeneckých počátcích a o tom, jak jim ve vztahu nepřekážet. Jak se jim postarat o vztah a nedělat to se sourozenci hovadsky.
Že jsme různí, to už jsme si všimli, že jo? Naše rysy a osobnostní tendence jsou našimy dary. Poměrně jasně určují oblasti, kde dobře pokveteme. A jiné, kde to pro nás bude obtížnější. A když osobnostním tendencím a rysům my nebo druzí aspoň trochu nerozumíme, vytváří to zbytečná očekávání, střety a nedorozumění. Epizoda, která odhalí stručný náhled do toho, jak různě zacházet s různými dětmi i sami se sebou.
Největší chyba v mateřství je … NEDOVOLIT SI DĚTAT CHYBY. Tohle nastavení nás zbavuje možnosti dělat přešlapy, mít horší dny a úplně normálně lidsky chybovat. A okrádá nás o příležitost věci a vztahy napravovat, ošetřovat, léčit, náročnou zkušenost integrovat. Zbavuje nás taky mít možnost být sama k sobě laskavá. A i kdyby byl náš výchovný přešlap, jednotlivé rozhodnutí, nebo třeba intenzita, toho, co proběhlo… v něčem zraňující…, pojďme vědět, že to nemusí být s dopadem na vždy.
Začátek školního roku. Epizoda pro všechny, kdo dávají děti do institucí. Malé nebo velké. Napoprvé nebo napodesáté. Pro snadnější začátek školního roku. Tak důležitá epizoda, že jsme ji nahráli na dálku, vsunuli do ní i odpovědi z předchozího Vladčina rozhovoru a dáváme ji k dispozici veřejně celou. Nemusíme se rozčilovat, že toho spoustu nezvládají. Ani to po nich nechtějme. Zatím se to učí. Učme je to. Po malých kouskách. Doprovázejme je. Hlavně emočně. A ano, bude to chvíli trvat.
Enhance your understanding of Počítám do tří! with My Podcast Data
At My Podcast Data, we strive to provide in-depth, data-driven insights into the world of podcasts. Whether you're an avid listener, a podcast creator, or a researcher, the detailed statistics and analyses we offer can help you better understand the performance and trends of Počítám do tří!. From episode frequency and shared links to RSS feed health, our goal is to empower you with the knowledge you need to stay informed and make the most of your podcasting experience. Explore more shows and discover the data that drives the podcast industry.